Wyjdź dobrze na PHOTO z Photoderm!
Słońce? Tak! Ale aby dawało nam przyjemność, musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Wiele osób zapomina, że przed promieniami słonecznymi należy chronić skórę przez cały rok. A latem nie tylko na plaży. Słońce opala nas cały czas. Dlatego należy pamiętać o profesjonalnej ochronie naszej skóry.
Bioderma wykroczyła poza zwykłą obietnicę ochrony przed słońcem i stworzyła PHOTODERM, którego esencją jest innowacja łącząca filtry UVA/UVB z ochroną biologiczną zwaną SUN ACTIVE DEFENSE.
Więcej o naukowym podejściu do ochrony przeciwsłonecznej dowiesz się z filmu Eksperta marki Bioderma >
Rodzinny odpoczynek na plaży? Brzmi fantastycznie! Ale.. dobra zabawa to także mądra zabawa. Jak często kremować skórę? Jakiej ilości preparatów ochronnych użyć? Jakie wybrać kosmetyki?
Lekarze radzą, by na plaży smarować całe ciało produktami ochronnymi co 2 godziny; częściej, jeśli wychodzimy z wody, jesteśmy spoceni lub wycieramy ciało ręcznikiem. Ważne, by kosmetyki, których używamy, były wodoodporne. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce w godzinach 10-16!
Ok. 30 ml na każdą aplikację, czyli objętość, jaką możesz zmieścić w dłoni (wystarczy do pokrycia całego ciała). Albo „Zasada łyżeczki do herbaty”– po ok. 5 ml na twarz, głowę i szyję; jedna łyżeczka na każde ramię i przedramię; dwie łyżeczki na tułów; po jednej łyżeczce na każdą nogę
Aby ochrona była najskuteczniejsza, preparat z filtrem należy nakładać przynajmniej 20-30 min. przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne, a następnie powtarzać jego aplikację co 2-3 godziny oraz po każdej kąpieli (nawet mimo stosowania preparatu wodoodpornego).
Ekspozycja na słońce jest szczególnie niebezpieczna w przypadku dzieci, które na plaży po prostu się bawią, nie zwracając uwagi na zagrożenia, filtry, poparzenia. Dlatego tak ważne, abyśmy my, dorośli, pamiętali o kilku zasadach.
- W przypadku dzieci przed ukończeniem szóstego miesiąca życia nie zaleca się bezpośredniej ekspozycji na słońce.
- Powyżej 6. miesiąca życia zaleca się maksymalne unikanie ekspozycji na UVR, przebywanie dzieci w cieniu i stosowanie na całą skórę preparatów z filtrami UVA i UVB min. SPF=30.
- Zawsze pamiętaj, by dla dzieci wybierać wodoodporne produkty z filtrami i powtarzać smarownie każdorazowo po wyjściu dziecka z wody (nawet przy produktach wodoodpornych).
- Powyżej 2 roku życia dopuszczalne jest stosowanie filtrów chemicznych.
- Koniecznie pamiętaj, by smarować skórę dziecka wielokrotnie podczas każdej ekspozycji!
- Aby uczyć dzieci odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej od najmłodszych lat i dbania o środowisko naturalne, pobierz kolorowankę edukacyjną.
Nie oszukujmy się, na letni wypoczynek i plażę czekamy cały rok. Jak zadbać, by podczas wakacji nie zaszkodzić naszej skórze i cieszyć się piękną złotą opalenizną?
Bardzo ważne, by nie wybierać w drogerii pierwszego lepszego kosmetyku ochronnego; w ochronie przeciwsłonecznej liczy się odpowiedni, zindywidualizowany wybór. Chcesz czuć się bezpiecznie, ale wciąż cieszyć się perfekcyjną złotą opalenizną? Poznaj sekrety suchego olejku Photoderm Huile BRONZ–przyspiesza opalanie, przedłuża naturalną opaleniznę i równocześnie chroni.
Dermatolodzy podkreślają: konieczna jest ochrona UVA i UVB i regularne aplikowanie kremów ochronnych dostosowanych do rodzaju skóry (różne kosmetyki np. dla skóry wrażliwej, skóry suchej i bardzo suchej), fototypu oraz wieku (tu szczególnie mowa o ochronie dzieci).
Pamiętaj również o kosmetykach regenerujących skórę po kąpielach słonecznych. Nie tylko utrwalą opaleniznę, ale pomogą również odzyskać to, co skóra straciła w kontakcie ze słońcem. Poznaj nasz kultowy Gel-Crème APRÈS SOLEIL. Lekki krem o żelowej konsystencji, który pozostawi skórę miękką i odżywioną.
Słońce to nie tylko plaża. Towarzyszy nam na każdym kroku. Latem towarzyszy nam wszędzie. W mieście, na spacerze, na zakupach, podczas joggingu i na kawie z koleżanką. Dlatego właściwa ochrona powinna chodzić za nami jak... cień
Opalenizna kończąca się tam, gdzie rękawy? Znamy to wszyscy! To właśnie intensywne letnie słońce. Nie da się od niego uciec, ale odpowiednia ochrona pomoże nam uniknąć przypadkowego, niekontrolowanego kontaktu ze słońcem. Poznaj kosmetyki o lekkiej konsystencji, których możesz używać na co dzień.
Słońce jest najbardziej niebezpieczne dla skóry między godzinami 10 i 16. Unikaj bezpośredniej ekspozycji, pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych i nakryciu głowy oraz stosuj kremy z filtrem.
Ochrona przed słońcem przez cały rok. Wiosną i latem należy stosować filtry SPF min. 30. Jesienią i zimą – SPF min. 15. Zaleca się, by produkty do ochrony przeciwsłonecznej aplikować na skórę bezpośrednio eksponowaną na UVR, jak i zakrytą ubraniem.
Fotostarzenie to przedwczesne starzenie się skóry spowodowane powtarzającą się, nadmierną ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Choć chętnie zrzucamy winę za starzenie się skóry na fakt, że mija kolejny rok, głównym winowajcą jest fotostarzenie. Odpowiedzialne za 90% widocznych zmian na skórze, jest bezpośrednim skutkiem kumulacji uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych, na które narażeni byliśmy przez całe życie. Rutyna przeciwstarzeniowa jest w gruncie rzeczy dość prosta. Dodanie do swojej codziennej pielęgnacji składników chroniących przed słońcem, to najlepszy sposób na uzyskanie młodzieńczo wyglądającej skóry w każdym wieku!
Filtry chemiczne a mineralne. Kluczowa różnica polega na sposobie, w jaki blokują promieniowanie słoneczne. Mineralne filtry przeciwsłoneczne działają jak tarcza ochronna na powierzchni skóry, podczas gdy chemiczne filtry przeciwsłoneczne wnikają w głąb skóry i działają jak gąbka. Filtry mineralne działają poprzez tworzenie fizycznej bariery na skórze, która chroni ją przed promieniami słonecznymi. Te filtry przeciwsłoneczne zapewniają ochronę o szerokim spektrum, odbijając promieniowanie UV od skóry. Pomagają zapobiegać jej uszkodzeniom spowodowanym przez promieniowanie UVA, w tym przebarwieniom i zmarszczkom.
Jak dużo nakładać produktu z filtrem na plaży? Ok. 30 ml na każdą aplikację, czyli objętość, jaką możesz zmieścić w dłoni (wystarczy do pokrycia całego ciała). Albo „Zasada łyżeczki do herbaty” – po ok. 5 ml na twarz, głowę i szyję; jedna łyżeczka na każde ramię i przedramię; dwie łyżeczki na tułów; po jednej łyżeczce na każdą nogę.
Jak często stosować ochronę? Latem, w słoneczne dni, na plaży – filtry stosujemy co 2 godziny. Częściej, jeśli np. osuszyliśmy skórę ręcznikiem, wyszliśmy z wody, jesteśmy spoceni.
Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce w godzinach 10-16, jest wtedy najbardziej niebezpieczne. Pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych, ochronie głowy i zasłaniającym skórę ubraniu.
Kremy ochronne stosujemy zarówno na skórę eksponowaną bezpośrednio na słońce, jak i tę okrytą ubraniem.
KORZYŚCI wynikające z ekspozycji na słońce: poprawa samopoczucia, słońce może wydłużać okres remisji niektórych dermatoz (np. łuszczyca, AZS), słońce jest niezbędne do syntezy witaminy D
RYZYKO wynikające z ekspozycji na słońce: oparzenia słoneczne i alergie, słońce generuje wolne rodniki, fotostarzenie się skóry
Co kryje się pod tajemniczą nazwą SPF, którą znajdziesz na kosmetykach do opalania? To Sun Protection Factor, wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Co ważne, choć mierzy ryzyko poparzenia słonecznego, nie jest wskaźnikiem starzenia się skóry. Skóra, która nie uległa poparzeniu, może się starzeć. Dlatego pamiętaj o wysokich filtrach.
Zamiast obciążać skórę filtrami, Bioderma wzmacnia jej naturalne biologiczne procesy, po to, by cieszyć się zdrową skórą przez długi czas. Dowiedz się więcej o naukowym, specjalistycznym podejściu do tworzenia naszych produktów z linii Photoderm oraz o działaniu promieni słonecznych na skórę. Ta wiedza sprawi, że naprawdę wyjdziesz dobrze na PHOTO!
Używając dermokosmetyków Photoderm, dbasz nie tylko o zdrowie Twojej skóry, ale także o wody słodkie i słone. Dzięki formule o bardzo wysokiej wodoodporności nasze filtry nie rozpuszczają się w wodzie. NAOS wspiera Adroméde Océanologie, chroniąc Posidonia, trawę morską wychwytującą od 4 do 5 razy więcej węgla niż inne gatunki.
Zlokalizuj punkty sprzedaży
Sprawdź oferty i dostępność produktów w aptekach lub gabinetach w najbliższej okolicy
Zamów online
Sprawdź oferty i dostępność produktów u naszych partnerów online